Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Wycieczka kl. 2a do CNK

20 grudnia 2012r. klasa II A pod opieką wychowawcy p. prof. Senderowskiej oraz p. prof. Wichrowskiej odbyła wycieczkę do Centrum Nauki Kopernika.

Główną atrakcją tego wyjazdu miał być wykład w laboratorium fizycznym przeprowadzony przez pracowników Centrum.Tak jak obiecywano okazał się on bardzo interesujący oraz przydatny. Uczniowie m.in. dowiedzieli się jak skonstruowany jest teleskop, jak robić dobre, wyraźne zdjęcia przy wykorzystaniu przysłony oraz jak układają się wiązki światła uzyskane przez punkt świetlny jakim jest np. lampa.

Chłopcy i dziewczęta biorący udział w tych zajęciach przy dwu-osobowych stanowiskach pracy, sami wykonywali doświadczenia oraz zapisywali swoje wyniki w programie komputerowym.
Po zakończonym wykładzie uczniowie udali się na występ teatralny z udziałem robotów. Temat tego przedstawienia również okazał się bardzo pouczający. Widzowie nabyli dużo nowej wiedzy z zakresu wymiarów oraz płaszczyzn.
Gdy pokaz dobiegł końca klasa otrzymała wolne 2 godziny na zwiedzanie wystaw zamieszczonych w budynku. Kiedy nadszedł czas opuszczenia Centrum Nauki Kopernika wszyscy zgodnie przyznali, że wycieczka dostarczyła im wiele wiedzy oraz spowodowała większe zainteresowanie fizyką a szczególnie działem optyki.

  • zdj.1
  • zdj.2

  • zdj.3
  • zdj.4

  • zdj.5
.