Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


IV Marsz Pamięci - Legionowo, którego już nie ma...

W 78. rocznicę tamtych wydarzeń zapraszamy naszych uczniów i mieszkańców Legionowa do wzięcia udziału w marszu pamięci. Tegoroczny marsz w odróżnieniu od lat ubiegłych będą mogli Państwo przejść indywidualnie, a przewodnikiem będzie specjalnie przygotowana na ten dzień mapka.

Zapraszamy do przejścia ulicami centrum naszego miasta i spojrzenia na Legionowo z perspektywy mieszkańców, którzy odeszli. Zobaczcie miejsca, które mijaliście wielokrotnie, a których historia niekoniecznie jest Wam znana.

Mapka trasy marszu opracowana na podstawie książki Dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie Jacka Szczepańskiego „Ludność żydowska w Legionowie i jej Zagłada” dostępna będzie w formie online do samodzielnego pobrania lub wydrukowania pod linkiem: http://muzeum.legionowo.pl/aktualnosci/iv-marsz-pamieci-legionowo-ktorego-juz-nie-ma/

Wydrukowaną mapę można otrzymać w Pawilonie Muzeum Historycznego (kiosk) w godzinach pracy placówki. Uczniowie LO im. Marii Konopnickiej mogą dostać mapę w szkole.

Pokaż, że pamiętasz!
Dołącz do naszej akcji!
Zrób zdjęcie i pokaż innym, że byłeś!

.