Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dni Języków Obcych 18-20 marca 2019

W tym roku obchody Dni Języków rozpoczęły się Konkursem Piosenki Obcojęzycznej.  Były występy solo i w duecie. Największą popularnością cieszyły się piosenki angielskie i francuskie. Konkurs dostarczył nam wielu wrażeń estetycznych i był okazją do wydobycia prawdziwych talentów muzycznych wśród naszej młodzieży. Wszystkie wykonania były wręcz profesjonalne, więc z trudem wyłoniliśmy zwycięzców:

 1. Martyna Juszczyk z piosenką „Encore un soir” Celine Dion
 2. Alicja Gniadzik z piosenką „Valerie” Amy Winehouse
 3. Tomasz Bziuk z piosenką  „Katiusza” 

Atrakcją  były też rozgrywki siatkarskie poprzedzone krótką prezentacją drużyn z różnych krajów  z uwzględnieniem elementów ich kultury. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością prezentując stroje i tańce narodowe Polski, Chin, Francji, Belgi, USA, Korei, Czech, Grecji i Rosji. W klasyfikacji sportowej najlepsi byli:

 1. Rosja – klasa 1e
 2. Korea Pd. – klasa 1i
 3. Chiny – klasa 3B                            

Ciekawym elementem święta był konkurs kulinarny „Kuchnie Świata”. Uczniowie prezentowali wybrane narodowe potrawy z całego świata, które sami przygotowali według przepisu. To była naprawdę uczta dla podniebienia. W tym konkursie miejsca przyznano klasom:

 1. 3A – Francja
 2. 2d – Grecja
 3. 3B - Chiny

By tradycji stało się zadość, i w tym roku można się było pochwalić talentem artystycznym wykonując różne prace plastyczne promujące naukę języków tak nieodzownych w dzisiejszej rzeczywistości. Wykonano też mnóstwo kartek wielkanocnych z życzeniami w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim. Laureatami konkursu plastycznego zostały:

 1. Karolina Kalinowska
 2. Julia Smerecka
 3. Milena Błońska

W ciągu tych trzech krótkich dnie wiele się działo, a wszystko po to by rozpropagować naukę języków wśród młodzieży i zachęcić uczniów do poznawania kultury różnych krajów. Prezentacje przygotowane przez uczniów dostarczyły nam różnorodnej wiedzy o świecie, którego częścią przecież jesteśmy.

.