Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Konopnicka przeszła w trzeci wymiar

Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów druku przestrzennego. Najpopularniejszy, oraz wykorzystywany w naszej drukarce, to FDM (Fused Deposition Modeling). Polega on na budowaniu modelu z rozpuszczanego w gorącej głowicy plastiku warstwa po warstwie. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami są PLA, ABS, oraz PET-G. Większość tego typu drukarek (w tym nasza) jest oparta na projekcie RepRap, który polega na wykorzystaniu w drukarce elementów… wydrukowanych na innej drukarce.

Zakup urządzenia zaciekawił wielu uczniów – lekcje informatyki zyskały na atrakcyjności. Uczniowie ucząc się tworzyć trójwymiarowe modele mogą je zobaczyć na żywo. Dzięki temu np. łatwiej jest zrozumieć układ współrzędnych. Wyprodukowaliśmy również model przekroju serca, dzięki czemu nauka anatomii na biologii stała się łatwiejsza.

Część uczniów zainspirowała się tą technologią oraz zdecydowała się na zakup urządzenia. Są też tacy którzy samodzielnie je zbudowali. Wykorzystują je zarówno do tworzenia użytecznych gadżetów jak i zaawansowanych robotów. Można już z całą pewnością powiedzieć, że nasza szkoła przeszła w trzeci wymiar.

 

.