Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


„Młody Europejczyk”

Kurs ten był bardzo dobrą okazją do refleksji nad własnym warsztatem pracy, eksploracji najnowocześniejszych trendów w metodyce nauczania języków obcych, w kontekście wciąż zmieniających się potrzeb uczniów we współczesnym świecie. Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami kursu, nauczycielami języka angielskiego z różnych krajów nie tylko Europy. Fakt, że grupa była bardzo nieliczna sprawił, że zajęcia można było wykorzystać do maksimum jeśli chodzi o kontakt z autentycznym językiem i przełamywanie barier w mówieniu. Kurs językowy w środowisku targetowym to z pewnością najbardziej efektywna forma nauki.

Szkoła The Linguaviva Centre zlokalizowana jest w centrum Dublina, w pobliżu przepięknego, soczyście zielonego (nawet o tej porze roku) parku St. Stephen’s Green. W jej otoczeniu można znaleźć wiele miejsc o znaczeniu historycznym i kulturowym, którym naprawdę warto poświęcić uwagę, np. Trinity College, uczelnia założona w roku 1592 przez królową Elżbietę I, z imponującą kolekcją 6 milionów zbiorów,  czy też  Christ Church Cathedral, najstarszy budynek Dublina z architekturą zapierającą dech w piersi. Nie sposób w ciągu dwóch tygodni poznać wszystkiego , co oferują liczne muzea Dublina, skarbnica wiedzy historycznej o Irlandii. Przecież by móc powiedzieć , że poznało się trochę Irlandię trzeba udać się dalej, by zachwycić się pięknem tej szmaragdowej wyspy. Jest ona pełna urokliwych małych miasteczek i wiosek, takich jak Howth, Malahide czy Galway z oszałamiającymi widokami na otaczające wyspę wody Oceanu Atlantyckiego i The Cliffs of Moher, jedyne w swoim rodzaju, potężne klify, których urok na długo pozostaje w pamięci.

Irlandia jest miejscem, w którym usłyszysz różne języki świata i zetkniesz się z różnymi kulturami. Taki jest dzisiejszy świat. Nie dziwi fakt, że prawdopodobnie spotkasz tam Polaków i zrobi Ci się ciepło na duszy, kiedy usłyszysz w tym tyglu kulturowym język swój ojczysty.

Marzena Rychcik

 

 

 

 

 

.