Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Nauczyciele Konopnickiej ruszają w świat…

Wybrane szkolenia odbywać się będą w 3 różnych krajach: w Wielkiej Brytanii, Niemczech i na Malcie. Nauczyciele nie tylko będą podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności językowe, ale również dzięki rozmowom i dyskusjom w międzynarodowym gronie będą mogli czerpać dobre praktyki i nowe pomysły dla własnej pracy.
Inicjatorka i pomysłodawczyni tego projektu, pani Agnieszka Trybel, nauczyciel języka angielskiego, swoim entuzjazmem i zapałem zaaktywizowała innych nauczycieli do działania. „Realizacja projektu "Młody Europejczyk, czyli ja" pozwoli naszej placówce stać się szkołą o której marzymy, szkołą wyzbytą z wszelkich uprzedzeń. Poprzez udział w projekcie pragniemy wyposażyć swoich uczniów w wiedzę z zakresu bogactwa kulturowego Europy tak, aby świadomie potrafili wkroczyć w świat dorosłości z przekonaniem, że on sam jest w stanie zaoferować światu tyle samo co świat może zaoferować jemu.”
Konopnicka to szkoła, która pokazała już nie raz, że dostrzega dużą potrzebę działania w zakresie promowania właściwych postaw takich jak otwartość i tolerancja. Nauczyciele bardzo dobrze wiedzą jak ważne jest przygotowywanie uczniów do funkcjonowania w wielokulturowej Europie. Ambicją szkoły jest zaktywizowanie uczniów oraz przyzwyczajanie ich do udziału w życiu społeczny w wymiarze nie tylko lokalnym, ale również ogólnoeuropejskim. Kadra pełna zapału do nauki już za kilka tygodni ruszy w świat. Czy mamy obawy? Pewnie tak… Ale przede wszystkim mamy głowy pełne marzeń i pomysłów, które z naszymi uczniami chcielibyśmy zrealizować przez najbliższy rok.
Kinga Cieślak
nauczyciel historii, uczestnik projektu

.