Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zajęcia w pracowni fizycznej

Uczniowie uczestniczący w zajęciach wykonywali następujące doświadczenia:

  1. Zasady Dynamiki Newtona- doświadczenia na torze powietrznym.
  2. Wyznaczanie promieniowania radonu.
  3. Ciepło Joule’a.
  4. Widma świecenia pierwiastków.

Na początku każdego doświadczenia określone zostały cele doświadczenia „Po co to robimy?”. Przed wykonaniem doświadczenia uczniowie musieli przypomnieć najważniejsze pojęcia fizyczne konieczne do zrozumienia prezentowanego doświadczenia, zapoznać się ze wstępem teoretycznym, układem pomiarowym, obsługą przyrządów pomiarowych, instrukcją wykonania doświadczenia. Swoje obserwacje i obliczenia zapisywali na karcie pracy.

Uczniowie poprzez udział w zajęciach w pracowni fizycznej poszerzyli swoją wiedzę z fizyki, zastosowali ją w praktyce. Zapoznali się ze specyfiką pracy w laboratorium oraz z podstawami optymalizacji pomiarów i analizy niepewności pomiarowych.

Uczniowie zwiedzili budynek Wydziału Fizyki i zapoznali się z kierunkami studiów proponowanych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

E. Kalińska

 

 

.