Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dni Frankofonii

W dniach 27-28 marca 2017r. uczniowie gimnazjum i liceum PZSO w Legionowie oraz zaproszeni goście uczestniczyli w zorganizowanych w naszej szkole Dniach Frankofonii.
Przygotowania do tej imprezy rozpoczęły się znacznie wcześniej. Nauczycielki języka francuskiego PZSO w Legionowie zaproponowały szereg konkursów i wydarzeń, do uczestnictwa w których zostali zaproszeni uczniowie szkół powiatu legionowskiego.
Finał obchodów odbył się 28 marca 2017r. Gościliśmy u nas młodzież z Zespołu Szkół Salezjańskich, ZSO nr 2 i ZS nr 3, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i rywalizowali zespołowo w II etapie Turnieju Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich. Który król powiedział, że „Paryż wart jest mszy”? Jakie miasto jest nazywane „ville rose”? Co to jest „bouillabaisse”? Co wydarzyło się w noc „Świętego Bartłomieja”? Na którym kontynencie jest najwięcej frankofonów? Który z pisarzy jest autorem powieści „Katedra Najświętszej Marii Panny w Paryżu?”. Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania z geografii, historii i kultury Francji, wykazali się dobrym przygotowaniem i szeroką wiedzą. Gratulujemy!!!
W przerwach publiczność mogła posłuchać występów wokalnych uczniów – oczywiście w języku francuskim oraz fragmentów zabawnych historyjek z życia Mikołajka ( „Le Petit Nicolas”). Ogłoszone zostały także wyniki konkursów plastycznych na plakat: „Mówimy po francusku” i „Francja za oceanem”. Uczestnicy Dni Frankofonii otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni w konkursach i turnieju wiedzy – drobne upominki.
Wszystkim naszym uczniom, gościom i opiekunom młodzieży gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu.
Organizatorzy – nauczycielki języka francuskiego PZSO w Legionowie:
Jolanta Magda
Agnieszka Rutkowska

 

 

.