Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


„Towarzyszki i towarzysze…”

Podsumowaniem projektu była interdyscyplinarna sesja humanistyczna – „Podaj cegłę... Socrealizm w Polsce" realizowana w trzech grupach zadaniowych pod kierunkiem nauczycieli: historii sztuki – Izabeli Kamińskiej, języka polskiego i edukacji medialnej – Renaty Kamińskiej oraz historii – Kingi Cieślak.

O tym jak budowano socjalizm w naszym mieście opowiedział nasz gość specjalny pan doktor Artur Bojarski, pracownik Muzeum Historycznego w Legionowie. Wystąpieniu towarzyszył pokaz archiwalnych zdjęć, na których młodzież próbowała rozpoznać charakterystyczne elementy topografii naszego miasta. O początkach systemu stalinowskiego opowiedziała grupa historyków, o symbolach socrealizmu w sztuce (malarstwie, rzeźbie i architekturze) grupa historyków sztuki, o propagandzie i cenzurze grupa medioznawców.
Kinga Cieślak

 

.