Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


,,W poszukiwaniu cząstki Higgsa" - nauczycielka z Konopnickiej w CERN

 

,,Polish Teachers Programme 11/2012” obejmował cykl wykładów prowadzonych  w języku polskim przez uczonych pracujących w CERN oraz zaproszonych gości, a także zwiedzanie samego Centrum i najważniejszych laboratoriów, w tym kompleksu akceleratorów wraz z największym akceleratorem LHC (Wielki Zderzacz Hadronów). W czasie szkolenia prezentowano  badania naukowe i eksperymenty prowadzone w CERN. Zajęcia były bardzo ciekawe i dość intensywne, aby  tam na miejscu, zobaczyć , dotknąć i usłyszeć jak najwięcej. Zadać pytania w imieniu własnym jak i swoich uczniów.

CERN jest bardzo otwarte na młodych ludzi, aktywnie wspiera szkoły, studentów, nauczycieli w ramach swoich cyklicznych programów. Nauczyciele po powrocie ze szkolenia w CERN pomagają uczniom lepiej zrozumieć otaczający świat i motywują ich do dalszego kształcenia. Są ambasadorami nauk przyrodniczych, nowych technologii, fizyki cząstek elementarnych i kosmologii oraz samego CERN-u.

Marzeniem każdego, kto bliżej interesuje się fizyką jest znaleźć się w CERNI-e , a nauczyciela fizyki w szczególności. Można tam poczuć ,że dotyka się ,,krańców Wszechświata”.

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.