O bibliotece

Liczba odwiedzających: 387

Biblioteka zajmuje obszerny lokal, składający się z czytelni, wypożyczalni, pokoiku dla nauczycieli-bibliotekarzy i archiwum.
Biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Od 1995 roku pracujemy w komputerowym programie bibliotecznym  MOL, a od 2004 roku MOL 2000+, nastepnie  MOL Optivum, a obecnie w najnowszej wersji : MOL Net+. Wszystkie dokumenty opatrzone są
w nalepki z kodem kreskowym. Aby wypożyczyć książkę uczeń musi okazać kartę biblioteczną.

Nasza biblioteka to miejsce nie tylko do wypożyczania książek. Staramy się, aby młodzież naszej szkoły mogła spędzać czas w przyjaznej atmosferze. Prowadzimy szeroko zakrojone działania mające na celu propagowanie czytelnictwa. Organizujemy rożnego rodzaju „imprezy biblioteczne” – wystawy, konkursy czytelnicze, wycieczki do bibliotek i muzeów literackich, itp.

Drobnymi upominkami doceniamy najlepszych czytelników.

W miarę możliwości finansowych dbamy o to, aby zbiory biblioteki były aktualne i zasobne w książki najbardziej poszukiwane przez czytelników. Co roku biblioteka wzbogaca się o ok.200-300 egz, nowych książek.

Od roku 1986 prowadzimy kronikę biblioteki, w której dokumentujemy wszystkie nasze działania, a od 2003 r. także stronę internetową..