Drukarka 3D

Data: 23.06.2024 r., godz. 10.00    419
od Fundacji KOMETA

Dzięki inicjatywie Pani Ewy Polecińskiej, mamie ucznia klasy 2A w sali 29 pojawiła się drukarka 3D. Drukarka została użyczona na rok szkolny przez Fundacje Kometa. Fundacja z drukarką dostarczyła nam filamenty, tak żebyśmy mogliśmy od razu przystąpić do wydruków.

Na pierwszy rzut poszły proste modele z bazy modeli Yeggi | Skrimarket | Thingiverse

Tak zwane kurzołapki oraz funkcjonalne kurzołapki – podstawki pod telefony, organizery na słuchawki, etc.

Screenshot_1.jpg (83 KB)

Xu6OAVrN.jpg (736 KB)

Potem zaczęliśmy testy złożonych modeli, niektóre są tak złożone, że nie udało nam się ich jeszcze złożyć  – ale będziemy jeszcze próbować :)

Screenshot_2.jpg (29 KB)

Bez nazw45y.jpg (1.18 MB)

Bez nazw66y.jpg (1.04 MB)

Niektóre z wydrukowanych modeli służą nam jako pomoce naukowe, funkcjonalne kurzołapki cieszyły się dużym powodzeniem wśród potencjalnych kandydatów do naszej szkoły. 

Podczas Dnia Otwartego – 22 marca br. można było zwiedzić pracownie komputerową, porozmawiać z nauczycielami i zabrać ze sobą wybrany model 3D.

Ostatnie testy, przeprowadzili tegoroczni maturzyści – modelowali w programie ThinkerCad użyteczne modele o określonym zastosowaniu, niektóre z projektów pozostały w formie wirtualnej, inne zostały wydrukowane. Na uwagę zasługuje model karmnika dla gekona, wykonany przez Bartosza Kostrzewę z 4A, to prototyp – który wymaga dopracowania, ale jest to pierwszy projekt wykonany od podstaw, pod konkretne zastosowanie.

Bez nazw89y.jpg (352 KB)

Umowa użyczenia kończy się z końcem czerwca – bardzo dziękujemy Fundacji za możliwość użytkowania drukarki.