Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Uczniowie Konopnickiej na Festiwalu Nauki w Jabłonnie

22 września grupa uczniów naszej szkoły (z klas: 1c, 2c i 3a) pod kierunkiem nauczycielek: B. Łączyńskiej, A. Łozińskiej, E. Senderowskiej i A. Wichrowskiej wzięła udział w XVII edycji Festiwalu Nauki w Jabłonnie. Młodzi naukowcy przygotowali stoisko „Laboratorium Przyrodnicze”, którego celem było propagowanie wiedzy fizycznej i chemicznej.

 

Młodzież przygotowała wiele ciekawych doświadczeń i pokazów dzięki którym mogła wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Przygotowane modele i układy doświadczalne spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców starszych i młodszych. Młodzież naszej szkoły bardzo dobrze poradziła sobie z prezentacją nie zawsze prostych zagadnień. Zdjęcia wykonała Klaudia Barszczewska Doświadczenia i pokazy zaprezentowane przez naszych uczniów:

1.Część fizyczna - klasa 3a - ciecz nieniutonowska, model silnika – T. Owczarczyk, Ł. Górecki - stan równowagi - J. Frąckiewicz, J. Grodek J - poduszkowiec - M. Benisz, M. Piłatowicz - napięcie powierzchniowe - K. Barszczewska, S. Żakowska - silniczek na baterię - M. Szustecki, K. Włodarski, Ł. Walasiewicz - podciśnienie G. Zych, D. Poznakowski - przygotowanie plakietek - J. Jarocki

2. „Chemia od kuchni - ale jaja” - klasa 1c - chemiczne gotowanie jajka - K. Grzyb - lewitujące jajko - D. Mróz - skaczące jajko - K. Grzyb - jajko „nabite w butelkę” - D. Mróz

3. „Wybuchowa chemia” - klasa 2c - wulkan chemiczny - N. Falkowska - chemiczna lokomotywa - P. Olejnik - burza w szklance wody - J. Korytkowski - ogień bez zapałek - W. Kleniewski

4. „Chemiczne cuda” - klasa 2c - ogród chemiczny – M. Żak - woda-wino-mleko-piwo – M. Darkowska - szalona piana – K. Marchlewska

5. „Laboratorium chemiczne – zrób to sam” - klasa 2c B. Jeleń, M. Mauer, K. Jończyk Klaudia

Fotogaleria

.