Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zasady publikowania artykułów

Aby opublikować artykuł należy:

 1. Wpisać login i hasło w formularzu logowania oraz kliknąć przycisk "Zaloguj".
 2. Sprawdzić, czy w module logowania pojawił się napis: "Witaj ......" a nazwa na przycisku zmieniła się z "Zaloguj" na "Wyloguj".
 3. Wybrać z modułu "Odnośniki" opcję "Dodaj artykuł".
 4. Pojawi się okienko edytora przeznaczone do wpisywania treści artykułu oraz dodawania grafiki.
 5. Przycisk "Artykuł" służy do wyszukiwania w zbiorze artykułów do edycji. 
 6. Przycisk "Grafika" umożliwia wgrywanie własnej grafiki na serwer oraz dodawanie jej do artykułu.
  Należy pamiętać o ograniczaniu rozmiarów plików wgrywanych na serwer (max. 30KB)
 7. Przycisk "Więcej" służy do dzielenia strony na zapowiedź widoczna na stronie głównej i część, która pojawi się gdy czytelnik kliknie link "czytaj więcej ........"
 8. Przycisk "Przełącz edytor" pozwala zaawansowanym redaktorom pisać teks w kodzie html i uzyskiwać dodatkowe efekty wizualne. Należy zwrócić uwagę aby artykuł nie odbiegał wyglądem od przyjętego szablonu strony. Bez "pstrokacizny",  zmiany rozmiaru i stylu czcionki. Małe zdjęcie w zapowiedzi artykułu jest wskazane. W dalszej części może być więcej zdjęć.
 9. Ponad oknem edytora są dwa przyciski: "Zapisz" oraz "Anuluj", umożliwiają zapisanie lub rezygnację z zapisania artykułu na serwerze.
 10. Zapisanie artykułu nie oznacza, że będzie on widoczny na stronie. Dopiero gdy moderator sprawdzi, że artykuł jest technicznie poprawny (nie spowoduje wadliwego działania szkolnej strony), zatwierdzi go. Zatwierdzenie spowoduje pojawienie się artykułu na stronie szkolnej. 
 11. Osoby, które chcą publikować na stronie szkolnej proszone są o zgłaszanie się do nauczycieli informatyki po login i hasło.

 

.