Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dnia 28.10.2014 gościliśmy młodzież z Ukrainy

 Dnia 28.X.2014 r. w naszej szkole gościliśmy 12-osobową grupę młodzieży z Ukrainy wraz z opiekunami. Młodzież zwiedziła naszą szkołę a szczególnie kompleks sportowy. Odbyły się również rozgrywki w piłkę siatkową i w piłkę koszykową pod opieką p. A. Stefanowskiej i p. W. Lalka. Milena Paszyńska z klasy 2b LO świetnie sprawdziła się w roli tłumacza. Następnie młodzież uczestniczyła w zajęciach z języka francuskiego u p. J. Magdy w grupie 1AC gimnazjum i języka niemieckiego u p. D. Rusiniak w klasie 1C gimnazjum. Kolejnym punktem były warsztaty z decoupage poprowadzone przez p. K. Cieślak, którą wspomagała jako tłumacz p. D. Stamirowska. Wspólnie z młodzieżą z Ukrainy tajniki zdobienia zgłębiały uczennice z klasy 1B gimnazjum. Każda osoba wykonała dekoracyjną drewnianą zakładkę do książki. Na zakończenie p. A. Kardasz i p. M. Idzik wraz z klasą 1A gimnazjum poprowadziły wspólne zajęcia w języku angielskim. Były prezentacje dotyczące zainteresowań, krzyżówki i układanie kostki Rubika. Takie spotkania dostarczają wielu wrażeń, przełamują bariery, dają możliwość wzajemnego poznania i sprzyjają integracji.

.