Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Certyfikaty

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w ciągu trzech lat nauki mają możliwość przygotowania się do zdawania egzaminu TELC. Egzaminy TELC zostały opracowane na podstawie skali poziomów biegłości językowej ujętej w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework) Rady Europy. Poziomy egzaminów dla uczniów gimnazjum to : A2, B1, B2. Certyfikaty TELC są znane i honorowane na całej terenie Unii Europejskiej. Poniżej szczegółowe informacje na temat egzaminów TELC.

EGZAMINY TELC - informacje  poziomy

Egzaminy TELC zostały opracowane na podstawie skali poziomów biegłości językowej ujętej w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework) Rady Europy TELC został opracowany i jest administrowany przez organizację non-profit WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH – późniejsze telc GmbH) będącą członkiem ALTE - Stowarzyszenia Europejskich Organizacji nadających certyfikaty językowe uznawane na arenie międzynarodowej i wraz z innymi prestiżowymi organizacjami jak np. Goethe Instytut, University of Cambridge ESOL Examinations czy Alliance Française ustanawiają standardy charakteryzujące najlepsze egzaminy językowe w Europie. Zaletą systemu egzaminów językowych telc jest ich porównywalność. Oznacza to iż egzamin zdany np. z języka niemieckiego na poziomie B1 (średnio zaawansowany) jest takim samym egzaminem jak egzamin B1 z języka francuskiego, czy angielskiego na tym samym poziomie. Ocena również jest porównywalna. Drugą istotną cechą certyfikatów TELC, obok charakteru ogólnoeuropejskiego, jest ich specyficzne ukierunkowanie, bardzo różne od tradycyjnego rozumienia znajomości języka obcego. W certyfikatach TELC, nie chodzi bowiem o wytrwałe ćwiczenie reguł gramatycznych, do czego jesteśmy od dawna przyzwyczajeni. Chodzi w nich natomiast o wyrobienie kompetencji komunikacyjnych, tak potrzebnych w kontaktach prywatnych czy zawodowych. PRZEBIEG EGZAMINU TELC Zasadniczo egzamin TELC składa się z części pisemnej oraz ustnej. Część pisemna to teksty do czytania i słuchania ze zrozumieniem. Część ustna to rozmowa w danym języku. Część pisemna egzaminu jest sprawdzana komputerowo w Centralnym Biurze Egzaminacyjnym we Frankfurcie nad Menem. Cześć ustna jest oceniana przez licencjonowanych egzaminatorów. Po zdaniu egzaminu TELC otrzymuje się Certyfikat potwierdzający znajomość języka wraz z oceną z egzaminu. Certyfikaty są drukowane i przysyłane z Centralnego Biura Egzaminacyjnego z Niemiec. Certyfikaty TELC są znane i honorowane na całej terenie Unii Europejskiej. Poziomy egzaminów dla uczniów gimnazjum to :A2, B1, B2. Ceny już od: 180zł do 350 zł (w zależności od poziomu i ilości zdających).

Egzaminy TELC - INFORMACJE

Egzaminy TECL - POZIOMY

.