Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Mamy Niepodległą!

Mamy Niepodległą!
123 lata nasi przodkowie czekali na ten dzień… 11 listopada 1918r. marzenia wielu pokoleń wreszcie się ziściły. Pierwszy premier niepodległej Polski Jędrzej Moraczewski pisał: „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (…) prysły kordony. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze. (…) Będzie dobrze (…) będziemy sami sobą rządzili. (…) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu najwyższej radości.”
Dzisiaj, my młodzi, dzielimy się z naszymi bliskimi radością i zachęcamy do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. W przededniu wielkiego i radosnego Święta odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowaliśmy w naszej szkole niezwykłą, bo mobilną skrzynkę pocztową. Trafiły do niej specjalnie na tę okazję zaprojektowane kartki pocztowe. Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Mamy Niepodległą!” od 2013 r. jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie naszej szkoły pisząc okolicznościowe życzenia włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania pocztówek z okazji Narodowego Święta Wolności.
Kinga Cieślak

.