Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Festiwal Nauki w Jabłonnie po raz drugi...

W niedzielę 21 września 2014 r. grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w ramach Festiwalu Nauki w Jabłonnie przygotowała po raz drugi stoisko „Laboratorium Przyrodnicze”. Młodzi pasjonaci biologii, chemii, fizyki i geografii pod kierunkiem nauczycielek: R. Banach, B. Łączyńskiej, A. Łozińskiej, M. Rychlik, E. Senderowskiej i A. Wichrowskiej mogli podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Tak jak w ubiegłym roku nasze stoisko spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem starszych i młodszych odbiorców. Każdy mógł m.in. samodzielnie przeprowadzać eksperymenty fizyczne i chemiczne, obejrzeć preparaty pod mikroskopem, wziąć udział w quizie dotyczącym skał i minerałów. Młodzież naszej szkoły bardzo dobrze poradziła sobie z prezentacją nie zawsze prostych zagadnień. Wszystkich, którzy nie zdążyli odwiedzić naszego stoiska zapraszamy w przyszłym roku. Do zobaczenia.

Zdjęcia wykonała Karolina Jadczak z klasy 2c.

Doświadczenia i pokazy zaprezentowane przez naszych uczniów:

1. Część fizyczna

kl. 3a - ,,Chmura w butelce’’, nietypowe bańki mydlane” - Wojciech Grabowski, Cezary Skóra, ,,Pojazd napędzany wiatrem pod wiatr”- Kacper Szafrański, Bartek Brzeziński, ,,Trebusz”- Jacek Winiarek, Tomasz Kopytko, ,,Znikająca szklanka”- Adam Cisak, Dominik Chojnowski, ,,Pojawiająca się moneta”- Agnieszka Sobota, Mateusz Niewiadomski, ,,Przyspieszacz magnetyczny”- Kamil Bury

kl. 3i - ,,Kulka na równi pochyłej, niepękający balon”- Damian Sosnowski, Łukasz Bieńkowski,

2. Część chemiczna 

kl. 3c - ,,Chemiczny kameleon, ogień bez zapałek, ogród chemiczny” - Wojciech Kleniewski, Natalia Falkowska, Paweł Olejnik, ,,Atramenty sympatyczne, kolory tęczy, kolorowe mleko, grające elektrolity” - Beata Jeleń, Aleksandra Żołnierczyk, Klaudia Jończyk,

kl. 2c -,,Zabawy suchym lodem” - Daria Mróz, Karolina Grzyb

3. Część geograficzna 

kl. 2g - „Przedstawianie minerałów reprezentujących poszczególne stopnie skali Mosha” - Adrian Bryniak i Alan Machaj, „Przygotowanie planszy prezentującej minerały” -  Magda Otowska, Sylwia Rucińska, Iga Zawadzka, „Prezentacja okazów skał – skały osadowe” - Kinga Ołtun, Magda Wiecińska

kl. 1e -  Prezentacja okazów skał – skały magmowe i przeobrażone” - Aleksandra Ochtabińska, Adrianna Bańkowska, Jakub Rachuba

4. Część biologiczna  

kl. 3c, 2c, 1a GIM. - Prezentacje budowy i działania mikroskopu świetlnego, zdobywanie praktycznych umiejętności sporządzania preparatów mikroskopowych metodą "krok po kroku" (łuska cebuli, włos ludzki, wymoczki), prezentacja filmów z Internetu obrazujących "życie w kropli wody" - Jakub Korytkowski (3c,) Małgorzata Zielińska (2c), Michał Rusin (1a), Julia Ostrowska (1a).

Barbara Łączyńska

Galeria

 

.