Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


„HAZARD? NIE DZIĘKUJĘ!”

Organizatorem kampanii na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

W ramach kampanii w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów klas 1c i 2c, przeprowadzone przez Pana Przemysława Stolarskiego naczelnika Urzędu Skarbowego w Mławie. Młodzież dowiedziała się jakie zagrożenia niesie za sobą hazard oraz granie w gry online. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawił szereg ważnych informacji dotyczących omawianego problemu. Uświadomił uczniom, że wszystkie gry i zakłady, np. gry na automatach, bingo, loterie pieniężne, promocyjne i fantowe, zdrapki, w których stawką są pieniądze lub inne dobra materialne, są hazardem. Granie na samym początku dostarcza ekscytacji, staje się okazją do zdobycia uznania otoczenia, wypełnia czas wolny. Bardzo szybko może się jednak okazać, że hazardowe granie jest próbą poradzenia sobie z emocjami i ucieczka od rzeczywistości.

Apelował do uczniów: „Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się wciągnąć w hazard!”. Należy pamiętać, że uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny.

Szkolenie podniosło świadomość młodych ludzi na temat zagrożeń wynikających z uczestnictwa m.in.  w grach cylindrycznych, grach w karty, w kości, w telebingo i grach na automatach. Ciekawa forma szkolenia oraz sam temat sprawiły, że uczniowie słuchali z uwagą i zadawali pytania.

E. Kalińska

 
 
 
 
 
 
.