Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Projekt „Lekcje z ZUS”

Jest to pierwszy, autorski, projekt, który powstał w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w celu budowania świadomość młodego pokolenia Polaków o ubezpieczeniach społecznych. W trakcie czterech lekcji, poprowadzonych przez Panią Renatę Banach, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.  Lekcje zostały przeprowadzone z wykorzystaniem, bardzo atrakcyjnych  graficznie i bardzo ciekawych merytorycznie, materiałów (dla uczniów i nauczyciela)  do „Lekcji z ZUS”, przygotowanych w ramach projektu.

Konsekwencją udziału w projekcie jest zadeklarowanie przez uczniów klasy 1e  udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W dniu 5 listopada 2018 r. na zajęciach podstaw przedsiębiorczości gościła Pani Kinga Kałanczyńska z II Oddziału ZUS w Warszawie.  Nasz Gość zgodził się pomóc w przygotowaniach uczniów do olimpiady i w  przejrzysty, ciekawy i  niezwykle dynamiczny sposób wyjaśniał zawiłości systemu ubezpieczeń. To były doskonałe konsultacje przed olimpiadą. A jest o co walczyć… Najlepsi mają szansę na  indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Renata Banach (nauczycielka podstaw przedsiębiorczości)

.