Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dni Języków Obcych w Konopnickiej

Przez żołądek do serca starali się trafić uczestnicy największego bazaru, który z powodzeniem można porównać do sławnego na całym świecie targu La Boqueria w Barcelonie.

Obok takich dań jak pesto mogliśmy spróbować deseru panna cotta z sosem truskawkowych….mniam, hamburgerów prosto z USA czy czekoladek z Belgii. Ponadto, mieliśmy okazję spróbować tortu Pavlova, który smakował tak samo jak w Australii. Poznaliśmy takie smaki jak guacamole, czy prawdziwy buritto. Jakby tego było mało, jedna z klas zabrała nas w dość egzotyczną podróż do Rosji, gdzie mieliśmy okazję spróbować blinów. Warto też dodać, że mogliśmy skosztować orzeźwiającej lemoniady. Dziękujemy wszystkim uczestnikom - byliście cudowni. Wszystkie stoiska były tłumnie odwiedzane nie tylko przez uczniów ale też nauczycieli naszej szkoły, a cały dochód ze sprzedaży dań został przekazany na pomoc naszemu choremu koledze.

W czwartek mieliśmy okazję uczestniczyć w rozgrywkach w siatkówce. Każda klasa reprezentowała inny kraj, a zawodnicy mieli na sobie koszulki danej reprezentacji. Kibice wiwatowali, a drużyny zaciekle walczyły o zdobycie tytułu Mistrza Europy. Po wielu setach, zagrywkach i przyjęciach wyłoniono zwycięzców. Zachowane były zasady fair-play a reprezentacje uczniów były iście europejskie. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Rosji czyli klasa 3B, na drugim miejscu uplasowała się klasa 2A jako reprezentanci Niemiec, a reprezentacja Meksyku czyli 2B zajęła miejsce 3.

Londyn w Legionowie?" Jak to możliwe" Tak, właśnie takie zdanie mogliśmy usłyszeć podczas prezentacji projektów edukacyjnych. Uczniowie klasy 2B prezentując swój projekt znakomicie zadbali o rozbudzenie naszej wyobraźni przedstawiając wyniki swojej gry miejskiej po zakątkach jednej z piękniejszych stolic Europy, tutaj w Legionowie. W tym samym dniu odbyły się także Festiwal Piosenki Obcojęzycznej oraz karaoke czyli „… śpiewać każdy może…” Klasy, które wzięły w nich udział rywalizowały ze sobą poprzez piosenki, które każdy z artystów losował. W trakcie utworu mogliśmy zobaczyć na ekranie, jak dobrze uczestnicy karaoke sobie radzą. Wszyscy świetnie się bawili o czym świadczył fakt, że piosenki śpiewali nie tylko poszczególni wykonawcy, ale też całe klasy.

W piątek natomiast odbył się szkolny konkurs wiedzy o państwach Unii Europejskiej. I miejsce zajęła drużyna klasy 2A gimnazjum (brawo!), II miejsce drużyna 2C a III miejsce ex aequo drużyny z 3A i 1d. W tym dniu został także rozstrzygnięty konkurs "Landmarks", gdzie uczniowie mieli odtworzyć dowolną techniką plastyczną symbol jednego z państw UE. I miejsce zdobyły Agata Obojska i Paulina Pawłowska z klasy 2e za piękny model londyńskiej budki telefonicznej, II miejsce przypadło Aleksandrze Dybowskiej z 2C i Kindze Świerczewskiej z 2A za pracochłonną makietę słynnej wieży Big Ben w Londynie, a III miejsce zdobyła Julia Grzyb z 1c za wieżę Eiffla, którą ... wyhaftowała cieniutką nitką.
W tygodniu poprzedzającym odchody dni języków obcych, uczniowie przynosili własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które można podziwiać na górnym holu naszej szkoły. Konkurs zorganizowany przez nauczycieli języków obcych w naszej szkole miał na celu pokazać uczniów, że języki to nie tylko nauka słownictwa i gramatyki ale również świetna zabawa. I tak na naszej tablicy znalazły się cudownie wykonane kartki, w których życzenia są napisane w wielu językach. Trudno było zdecydować, które są najpiękniejsze, ale po burzliwych dyskusjach grona pedagogicznego udało się:  I miejsce zdobyła Amelia Jaroszewska 3B, II miejsce Wiktoria Musiał 2B a III miejsce Marta Pachulska 2B.
Dni języków obcych skończyły się, ale tak wiele udało się nam zobaczyć i dowiedzieć, że jeszcze na długo zostaną w naszej pamięci. To fantastyczne wydarzenie bardzo przybliżyło całej społeczności uczniowskiej nie tylko państwa Unii Europejskiej ale też kuchnie, zwyczaje, stroje ludowe i język.

 

.