Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


175. rocznica urodzin

Rzeźbę zaprojektował profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Karol Badyna. Projekt charakteryzują prostota i dbałość o detale. Będzie to niewątpliwie jeden z najlepiej rozpoznawalnych elementów miasta i powiatu.

Część oficjalną zakończył występ chóru licealnego. Młodzież odśpiewała "Rotę" Marii Konopnickiej oraz kilka innych pieśni z tekstami autorstwa naszej patronki. W dalszej części obchodów urodzin, uczniowie liceum i gimnazjum przygotowali piknik rodzinny. W części rozrywkowej obchodów na mieszkańców czekał słodki poczęstunek lub grill. Były też lody, popcorn i świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Fotobudka i konkursy z nagrodami. Na najmłodszych czekała gra miejska „Krasnoludki są na świecie”, kącik literatury dla dzieci oraz malowanie twarzy. Jak na każdych urodzinach nie zabrakło również tortu, a ten był wyjątkowo duży i smaczny.

Dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu imprez i przedsięwzięć z okazji 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Za wizyty w przedszkolach i przedstawienia dla przedszkolaków, za bieg pokoleń, za pięknie przebranych uczniów w stroje z epoki, za przygotowanie klasowych stoisk, za występ chóru i solistów, za różne gry i zabawy sportowe, za grę uliczną, za zabawy z dziećmi na placu przed halą, za przygotowanie uczniów do konkursów okolicznościowych, za serce włożone w organizację tego pięknego dnia, nad którym nawet niebo roztoczyło niebiańską opiekę chroniąc nas przed deszczem.

M. Sokołowski, B. Wagner-Konstantynowicz

.