Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


JUŻ 4. CZERWCA ZAPRASZAMY NA URODZINY DO KONOPNICKIEJ

O godz. 13.30, na boisku szkolnym i terenie wokół niego będzie miało miejsce wręczenie nagród za udział w konkursach: plastycznym, literackim, konkursie na mema i matematycznym oraz część rozrywkowa, a w jej trakcie gra miejska „Krasnoludki są na świecie”. Dla łasuchów przygotowane zostaną słodkie przekąski i kiełbasa z grilla. Zapraszamy również do stoiska ze zdrową żywnością. Pozostałe atrakcje to kącik literatury dla dzieci, konkursy i loteria z nagrodami. Mieszkańcy będą mogli też wziąć udział w rywalizacji sportowej w kilku konkurencjach.

Jubileuszu 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej jest okazją do organizowania wielu wydarzeń nawiązujących do tego święta. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali dla legionowskich przedszkolaków inscenizację na bazie książki „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Wciąż w dolnym szkolnym holu można zwiedzić wystawę „Portret Marii Konopnickiej”, a przed nami przedstawienie „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, które 13 czerwca br. obejrzą przedszkolaki w legionowskim Miejskim Ośrodku Kultury.
Organizatorem uroczystości, które odbędą się 4 czerwca, jest Powiat Legionowski. Współorganizatorami – Liceum im. M. Konopnickiej w Legionowie, Miasto Legionowo, Województwo Mazowieckie, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie. Imprezę objął patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego. 

.