Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dzień Zaduszny

PAMIĘTAMY
W tym roku, w Dzień Zaduszny pomiędzy 20:00 a 22:00 odbył się w naszej szkole marsz na orientację „Pierwszy Marsz Pamięci Poległych”. Hasło tegorocznego marszu  – PAMIĘTAMY.Naszym celem było zgłębienie wiedzy na temat historii Legionowa i zasłużonych dla miasta ludzi (szczególnie związanych z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie) oraz szerzenie idei pamięci zasłużonych i aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Marsz został objęty patronatem Dyrekcji Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Uczestnikami byli nasi Licealiści w większości z klas geograficznych: Ewa Szypulska, Aleksandra Jarosz, Magdalena Karmiłowicz, Dominik Sierant, Natalia Makowska, Aleksander Gigol, Wiktoria Szwarc.
Pierwszy Marsz Pamięci Poległych w naszej szkole zapoczątkował coroczne nawiedzanie miejsc przypominających o trudzie walki o wolną Szkołę, o wolną Polskę. Uczniowie zaopatrzeni w mapy i  latarki mieli za zadanie odnaleźć wyznaczone punkty, przy których w bardzo atrakcyjny sposób uczyli się historii naszego miasta i naszych wielkich nauczycieli. Zapalono symboliczne znicze.Szczególne podziękowania należą się Pani Hannie Warzyńskiej, która przygotowała wspomnianą historię przekazaną uczniom podczas marszu.

Damian Czepiel

 

 

.