Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30.04.2014r. w LO im. M. Konopnickiej w Legionowie odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klasy 1b wraz z wychowawcą.Uczniowie przedstawili krótką inscenizację obrazującą obrady Sejmu Wielkiego i nawiązującą do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
3 maja 1791 roku posłowie uchwalili konstytucję - dokument określający organizację państwa polskiego oraz prawa i obowiązki wszystkich obywateli. Konstytucja 3 Maja stała się w tych latach symbolem wewnętrznych sił narodu zdolnego do politycznego odrodzenia się. Warto pamiętać, że była to pierwsza konstytucja w Europie .
Dla wszystkich słuchaczy była to pouczająca lekcja historii, przybliżająca wartości i znaczenie, jakie miała Konstytucja dla narodu polskiego.

                                                               E.Kalińska

.