Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


„Każde nowe doświadczenie poszerza horyzonty”

Pod tym właśnie hasłem 20 listopada odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Uczniowie klas 2a oraz 2i pod kierunkiem p. Anny Wichrowskiej – nauczyciela fizyki, przygotowali stoiska tematyczne dotyczące zjawisk fizycznych, które zachodzą wokół nas. Prace trwały już od kilku miesięcy. Pierwszymi widzami pokazów byli uczniowie 3d i 2c. Po nich przyszła kolej na klasy: 3c, 1a, 2e, 1c i 3a. Odwiedzający na wielu stoiskach mogli podziwiać m. in. lewitujący magnes czy mini tornado, które wytworzy się w dwóch złączonych ze sobą butelkach. Goście mogli zobaczyć jak zrobić szaszłyk z balona czy baterię wykonaną przy pomocy starych monet. Oprócz prostych doświadczeń uczniowie naszej szkoły poznali model Trebusza – starożytnej broni oblężniczej a także zaobserwowali to, jak zachowuje się ciecz nienewtonowska. Każdy odwiedzający mógł zagłosować na najciekawszą prezentację w konkursie o nagrodę publiczności. Jury z klasy 3a jako ubiegłoroczni organizatorzy Szkolnego Festiwalu Nauki mogło wyróżnić najlepsze ich zdaniem stoisko nagrodą specjalną. W przygotowaniu Dnia Festiwalu pomagały wychowawczynie: klasy 2a p. Marzena Rychcik i 2i p. Mariola Majcher. Tych którzy nie odwiedzili stoisk II Szkolnego Festiwalu Nauki zapraszamy już za rok na kolejne spotkanie z nauką, a jej namiastkę zobaczycie w Galerii  oraz na krótkim filmie

Patryk Kozłowski klasa 3i

.