Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zaduszki Poetyckie

Fotorelacja Zaduszki - przypomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Historia tej tradycji sięga odległych czasów średniowiecznych, gdy w 993r. w Burgundii opat Odilo z Cluny w dniu 2 listopada ustanowił uroczystość ku czci zmarłych. "Kultura śródziemnomorska zawsze uczyła szacunku wobec zmarłych. A szczególnej pamięci - wobec ludzi tworzących sztukę - domagał się najwybitniejszy poeta rzymski - Horacy. Jego słowa "Non omnis moriar" (Nie wszystek umrę...) są pewnym moralnym nakazem dla każdego pokolenia widzieć w dziełach ludzi kultury nieśmiertelność trudu i owocu ich pracy.  Kolejny raz w naszej szkole, w kameralnej atmosferze, dajemy dowód, że chcemy przenieść w pamięci to coś, co jest dowodem na nieśmiertelność artystów" - powiedziała p. wicedyrektor Anna Skłodowska-Wiśniewska podczas zorganizowanych już po raz kolejny w naszej szkole "Zaduszek Poetyckich". Spotkanie odbyło się 5 listopada 2013 r., uczestniczyli w nim uczniowie ze wszystkich klas. Przynieśli oni ze sobą wybrane wiersze, które czytali bądź śpiewali, wspólnie wspominając zmarłych artystów.

 

.