Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Młodzież PaT na Targach EXPO

Do udziału w konferencji  Komendant Główny Policji zaprosił ekspertów w tym zakresie z policji kilku krajów europejskich (Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa). Wśród gości Konferencji znaleźli się również przedstawiciele polskiego parlamentu, rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz świata nauki.

Uczniowie LO im. M. Konopnickiej zostali zaproszeni na Targi przez Komendę Główną Policji, by jako Legionowska Grupa PaT  pokazać swe umiejętności aktorskie w wystawionej etiudzie  profilaktycznej pt.„Poczekalnia. Na miejscu grupę powitał  z-ca Komendanta  Komendy Głównej Policji Pan Grzegorz Jach, który wprowadził młodzież jako Vip`ów na halę EXPO. Przyjęto nas  w otoczeniu  prawdziwych osobistości politycznych i państwowych  z ogromnym zainteresowaniem, choć widok tak młodych osób na tak poważnym wydarzeniu wzbudził trochę zaskoczenie . Punktualnie o godz. 11:00 rozpoczęło się wielkie widowisko, w głośnikach zaczęła rozbrzmiewać  piosenka Jarosława Chojnackiego, zaczynająca się słowami "Wielka jest wielkość Pana i święcie święta, a przed nami droga nieznana kręta..". Zapadła cisza, każdy wpatrywał się w pseudo scenę, na której występowaliśmy. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Martyna, ubrana na biało. Zaraz po niej pojawiły się Weronika i Joasia na rolkach, potem Kamil na deskorolce. Scena przepełniona była ludźmi, a w tle  było słychać tylko "Modlitwę w podróży". 

Wszystko wyszło rewelacyjnie, tak jak sobie zaplanowaliśmy. Spektakl przyjęto z entuzjazmem. Kolejna, trzecia już odsłona "Poczekalni" już jest za nami. Otrzymaliśmy gromkie brawa i kłaniając się na scenie cieszyliśmy się ,że mogliśmy zaprezentować głos młodzieży naszego Liceum w tak ważnym międzynarodowym wydarzeniu . 

Ekspozycja EUROPOLTECH zgromadziła nowości technologiczne i sprzętowe. Eksperci wszystkich służb mieli możliwość poznania wielu nowoczesnych narzędzi z zakresu techniki operacyjnej, kryminalistycznej, łączności, teleinformatyki. Po wystawionym spektaklu poszliśmy oglądać nowe innowacyjne sprzęty policyjne, które były naprawdę niesamowite ! Nasi chłopcy, nie mogli oderwać się od symulatora jazdy.

Legionowska Grupa PaT, poszerza swoje kręgi, rozwija umiejętności i reprezentuje nasze miasto już w środowisku ogólnopolskim. Nie pozostaje Wam nic innego jak życzyć Nam powodzenia! 

Legionowska Grupa PaT

.