Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Międzynarodowe warsztaty AIESEC

W dniach 17 lutego – 3 marca 2013r. po raz kolejny odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie międzynarodowe warsztaty AIESEC. Głównym założeniem tej największej na świecie organizacji studenckiej jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk.

W tym roku gościliśmy w naszym liceum aż 6 studentów. W pierwszym  tygodniu odwiedziły nas: Mariana z Brazylii, Ezgi z Turcji oraz Anisa z  Indonezji.  W kolejnym przyjechali do nas: Abigail z Malty, Ady z Egiptu oraz Michelle z Singapuru.

Wolontariuszy AIESEC gościli w domach nasi uczniowie: Ada Dębska z 3b, Justyna Kalicka z 3b, Patrycja Stefaniak z 2c, Justyna Szczerbal z 3f, Mateusz Kanigowski z 1c oraz Rafał Misiórski z 2g.

Przez dwa tygodnie studenci prowadzili w szkole zajęcia w języku angielskim, których głównym celem było przybliżenie uczniom ojczystych krajów naszych gości – ich kultury, zwyczajów, historii i współczesności.  Prezentacje wzbogacone były pokazami  zdjęć i filmów oraz quizami.  Po lekcjach uczniowie spotykali się z wolontariuszami aby porozmawiać o Polsce, ale także, by nauczyć ich jazdy na łyżwach czy ugościć samodzielnie przygotowanymi specjałami polskiej kuchni.  Była to nie tylko okazja do przełamania barier językowych ale i doskonała lekcja wymiany kulturowej i tolerancji.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wspólnie spędzony czas nie wystarczył aby się dostatecznie poznać.  Pozostały nowe doświadczenia, kontakty na Facebook’u i rozbudzona ciekawość świata. 

Pobyt wolontariuszy AIESEC w naszym liceum koordynowały nauczycielki języka angielskiego mgr Magda Idzik oraz mgr Adriana Kardasz.

„Kolejny raz gościli u nas studenci z programu AIESEC, jednak po raz pierwszy miałam okazję gościć kogoś u siebie. Swoją obecnością zaszczyciła mnie Mariana, dziewczyna z Brazylii, która pomimo krótkiego czasu pobytu (niecały tydzień), zdążyła wnieść coś nowego do mojego życia. Z czasem zauważyłam, ze wszyscy uczestnicy programu AIESEC to niezwykle otwarci, ciepli ludzie, gotowi na współpracę i naukę, a nie tylko przekazywanie nam wiedzy. Studenci zabrali nas w podróż do odległych, egzotycznych krajów, z której wspomnienia pozostaną w mym sercu na długo. Życzę sobie i innym uczniom naszej szkoły, żeby takich szans na poszerzenie horyzontów było w naszej szkole jak najwięcej.”  (Justyna Kalicka 3b)

„Dzięki projektowi AISEC w naszej szkole miałam okazję poznać ciekawych ludzi, ich kulturę i zwyczaje. Cieszę się, że mogłam spędzić czas ze studentami z zagranicy, gdyż było to dla mnie niesamowitym doświadczeniem i okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.” (Justyna Szczerbal 3f)

 • 08_2
 • 09

 • 100_1
 • 100_2

 • 100_3
 • 100_4

 • 100_5
 • 100_5222

 • 100_5239
 • 100_5261

 • 100_6
 • 100_7

 • 100_8
 • 8_2

.