Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


BiznesKlasa UNICEF

Od listopada 2012r. do lutego 2013r. nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjno-pomocowym przygotowanym przez UNICEF „BiznesKlasa UNICEF”.

Celem projektu była edukacja młodzieży na temat problemów współczesnego świata, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, kształtowanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości – dostrzegania potrzeb i znajdowania adekwatnych rozwiązań oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w cyklu lekcji poświęconych sytuacji dzieci w krajach rozwijających się, a następnie przygotowali swój własny biznesplan pomocy dzieciom w najbiedniejszych rejonach świata. Ponadto klasa 3f zorganizowała sprzedaż ciast oraz przeprowadzona została zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na UNICEF. Ostatnim etapem projektu było zorganizowanie Gali Biznesu na Rzecz Dzieci, na którą zostały zaproszone władze miejskie oraz lokalni przedsiębiorcy. Gala odbyła się 21 lutego 2013r. Prowadziły ją uczennice klasy 1b: Aneta Komosińska i Michalina Mitura.
W sumie nasza szkoła przekazała na rzecz UNICEF-u 400zł i za udział w projekcie otrzymała „Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.
Koordynatorami projektu były p. Anna Łozińska i p. Agata Kaczmarczyk.

  • zdj1
  • zdj2

  • zdj3
  • zdj4

  • zdj5
  • zdj6

  • zdj7
  • zdj8

 

.